Aloesowy, aroniowy, głogowy, nagietkowy, z bzu czarnego
Strona 1 2
- Ziołomiód aloesowy. Lekko przeczyszczający, pomocny przy zaparciach, wzmacnia, pobudza i regeneruje system odpornościowy organizmu, regeneruje trawienie i przemianę materii. Niewskazany dla kobiet w ciąży i karmiących.
- Ziołomiód aroniowy. Bogaty w witaminę C, B2, B6, PP, P, E, karoten, zalecany w schorzeniach układu krążenia, trzustki i wątroby. Wspomaga usuwanie z organizmu metali ciężkich i pozostałości po lekach, albowiem składniki aronii zmniejszają uboczne działanie leków, łagodzą również skutki radioterapii.
- Bez czarny, ziołomiód z bzu czarnego. Działa napotnie przy przeziębieniach, grypie, poprawia przemianę materii, odtruwa, działa moczopędnie, przeciwbólowo. Wzmacnia naczynia krwionośne.
- Ziołomiód głogowy. Pobudza i wzmacnia pracę serca, zwiększa siłe skurczu mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie krwi, uspokaja. Zapobiega otłuszczeniu i zwyrodnieniu mięśnia sercowego. Zalecany w profilaktyce i leczeniu niewydolności układu krążenia.
- Ziołomiód miętowy. Ma działanie przeciwskurczowe i dezynfekujące. Pobudza wydzielanie żółci, ułatwia trawienie i wchłanianie pokarmu. Stosuje się go w nieżytach żołądka i jelit. Działa wzmacniająco.
- Ziołomiód nagietkowy. Polecany jest w stanach zapalnych, skurczowych przewodu pokarmowego, nieżytach żołądka i dwunastnicy, chorobie wrzodowej, również w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych. Łagodzi schorzenia kobiece, bolesne miesiączkowanie.
Strona 1 2
Tematy pokrewne:
Ziołomiody
Zioła w apiterapii