Doktor Apiterapia

Doktor Apiterapia

Mleczko pszczele a płodność, potencja.

Płodność. Przykładem doskonałej przemiany materii i płodności jest przemiana materii i płodność matki pszczelej w okresie wiosenno-letnim.
W tym okresie w ciągu każdej doby matka składa jajeczka o łącznej masie równiej masie matki, odżywiając się tylko mleczkiem.

Również organizm ludzki dobrze reaguje na przyjmowanie mleczka pszczelego. Mleczko wzmacnia, zwiększa siłę życiową, usuwa zmęczenie. Mleczko zwiększa odporność organizmu na zakażenia.

Mleczko pszczele, lekiem na bezpłodność

Potencja. Problem impotencji zwykle związany jest z niskim poziomem energii fizycznej i psychicznej, często z depresją, dolegliwościami serca. Mleczko pszczele pomaga w usuwaniu tych dolegliwości i jest jednocześnie środkiem zwiększającym potencję.

Mleczko afrozydiakiem. Mleczko będąc regulatorem przemiany materii jest znanym afrozydiakiem. Stosowane jest zwykle w połączeniu z żeń-szeniem.

Zalecane jest również mleczko pszczele kobietom w okresie ciąży i w okresie karmienia piersią niemowląt.

  Przykłady typowego stosowania:
 1. Mleczko świeże. Zażywać 100 mg mleczka w jednej lub dwóch dawkach pod język na pięć minut. Czas: godzinę przed jedzeniem lub(i) 2-3 godziny po kolacji.
 2. Mieszanka miodu z mleczkiem (2 gramy mleczka na 200 gram miodu). Stosować dwa razy dziennie po łyżeczce mieszanki. Czas: godzinę przed jedzeniem i 2-3 godziny po kolacji.
 3. Mleczko konserwowane alkoholem. Stosować dwa razy dziennie po 15-20 kropli na łyżkę ciepłej wody. Czas: godzinę przed jedzeniem i 2-3 godziny po kolacji.
 4. Inne przykłady:
 5. Nieregularne miesiączkowanie. Stosować przez miesiąc, dwa świeże mleczko lub preparat w ilości 50 mg pod język.
 6. Poprawa płodności. Przeprowadzić dwie lub trzy kuracje z mleczkiem i pyłkiem kwitatowym. Pierwsza kuracja przyjmować przez miesiąc rano, na cczo po 30-40 mg mleczka pod język, wieczorem 30-40 gram pyłku (zalanego ¼ szklanki ciepłej wody lub herbaty na 15-20 minut). Taką samą drugą kurację przeprowadzić po 2-3 miesięcznej przerwie. Trzecia kuracja po dwóch latach.
 7. Mleczko afrozydiakiem Stosować 100-200 mg mleczka przez okres jednego miesiąca w połączeniu z ekstraktem żeń-szenia.
 8. Azjatycka mieszanka poprawiająca potencję.
  Skład:
    1 kilogram miodu
   3 łyżki mleczka pszczelego
   6 łyżek pyłku kwiatowego
   250 gram imbiru
   100 gram kurkumy (szafranu indyjskiego)
   5 gram kolendy
  Do ciepłego (mniejsza lepkość) miodu dodawać stopniowo składniki dokładnie mieszając.
  Stosowanie: trzy razy dziennie po łyżce mieszanki.