Doktor Apiterapia

Doktor Apiterapia

Mleczko pszczele a przemiana materii, brak łaknienia.

Przemiana materii. Przykładem doskonałej przemiany materii i płodności jest przemiana materii i płodność matki pszczelej w okresie wiosenno-letnim.
W tym okresie w ciągu każdej doby matka składa jajeczka o łącznej masie równiej masie matki, odżywiając się tylko mleczkiem.

Mleczko pszczele, lekiem na bezpłodność

Również organizm ludzki dobrze reaguje na przyjmowanie mleczka pszczelego. Mleczko wzmacnia, zwiększa siłę życiową, usuwa zmęczenie. Mleczko zwiększa odporność organizmu na zakażenia.

Zaleca się więc mleczko w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego, w bezsenności, obniżeniu sprawności umysłowej.

Stosuje się mleczko w braku łaknienia (szczegółnie u małych dzieci), w przypadkach braku przyrostu masy ciała, po przebytych chorobach, po zabiegach chirurgicznych.

    Przykłady typowego stosowania:
  1. Mleczko świeże. Zażywać 100 mg mleczka w jednej lub dwóch dawkach pod język na pięć minut. Czas: godzinę przed jedzeniem lub(i) 2-3 godziny po kolacji.
  2. Mieszanka miodu z mleczkiem (2 gramy mleczka na 200 gram miodu). Stosować dwa razy dziennie po łyżeczce mieszanki. Czas: godzinę przed jedzeniem i 2-3 godziny po kolacji.
  3. Mleczko konserwowane alkoholem. Stosować dwa razy dziennie po 15-20 kropli na łyżkę ciepłej wody. Czas: godzinę przed jedzeniem i 2-3 godziny po kolacji.
  4. Inne przykłady:
  5. Nieregularne miesiączkowanie. Stosować przez miesiąc, dwa świeże mleczko lub preparat w ilości 50 mg pod język.